کد قالب پيچك دات نت (679) - بلاگفا دانستن حق مردم است

دانستن حق مردم است

دفتر وکالت حسین احمدی نیاز

هرگاه عقلی که زایل شده برگردد، دیه‌ آن مسترد می‌شود


یک وکیل دادگستری گفت: براساس ماده 447 قانون مجازات اسلامی هرگاه در اثر جنایتی عقل زایل شود ودیه کامل از جانی دریافت شود و دوباره عقل برگردد، دیه پرداختي مسترد می‌شود و ارش پرداخت خواهد شد.

بهزاد اکبرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه کرمانشاه، تصريح كرد: موضوع ماده 446 قانون مذکور، تعدد جرم است و قواعد مربوط به تعدد جرم در دیات با عنایت به تبصره ماده 47 قانون مجازات اسلامي همیشه با قواعد جرم در تعزیرات یکسان نیست. یکی از موارد تفاوت این قواعد، مفاد ماده 446 است زیرا تعددی که در این ماده بیان شده، تعدد معنوی است و تعدد معنوی در جرایم تعزیری مجازات اشد را به همراه دارد و یک مجازات بیشتر اعمال نمی‌شود اما در ماده 446 حکم به دو مجازات شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم فروردین 1391ساعت 12:48  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم فروردین 1391ساعت 1:11  توسط حسین احمدی نیاز  | 

مبناي تعداد 110 سكه چيست؟ / مهريه‌ها نجومي‌تر خواهد شد /اين مصوبه پاسخگوي مشكلات زنان نيست

» سرویس: سياسي - حقوقي و قضايي
Multimedia_pics_1388_6_photo_264.jpg

مهريه در حقوق خانواده از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است و به عنوان يكي از حقوق مالي زن در جريان ازدواج، تاكنون كمتر از نظرگاه‌هاي غير حقوقي مورد توجه قرار گرفته است. همواره ائمه اطهار (ع) و بزرگان، بر ضرورت سبك بودن ميزان مهريه توصيه كرده و آن را هديه‌اي از طرف مرد دانسته‌اند ولي با گذشت زمان اين نوع نگرش متحول شده و مهريه به صورت بي‌رويه افزايش يافته است؛ از اين‌رو بررسي همه‌جانبه آن به منظور ريشه‌يابي مساله و ارائه راه‌حل‌هاي ممكن، ضروري به نظر مي‌رسد.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ماده 34 لايحه حمايت از خانواده به موضوع مهريه مي‌پردازد. اين موضوع هفته گذشته توسط نمايندگان مجلس بررسي شد و به تصويب رسيد. طبق اين ماده هرگاه مهريه در زمان وقوع عقد تا 110 سكه بهار آزادي باشد، وصول آن مشمول ماده 2 قانون نحوه اجراي محكوميت‌هاي مالي خواهد بود كه مجازات حبس را پيش‌بيني كرده است اما هرگاه مهريه بيش از اين مقدار باشد، صرفا ملائت زوج يعني توانايي مالي او ملاك پرداخت خواهد بود و براي چنين مرداني زندان در كار نيست.

تصويب قانون جديد مجلس درباره ميزان مهريه متعارف 110 سكه بهار آزادي، موضوع گفت‌وگوهاي ايسنا با چند تن از وكلاي دادگستري و كارشناسان حقوق خانواده است كه مشروح اين گفت‌وگوها در پي مي‌آيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم فروردین 1391ساعت 18:45  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم فروردین 1391ساعت 18:27  توسط حسین احمدی نیاز  | 

[تصویر:  35024279831601606582.jpg]

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم فروردین 1391ساعت 16:29  توسط حسین احمدی نیاز  | 


اختلال بيش فعالي 
کمبود توجه و تمرکز کودکان

اين اختلال داراي سه علامت عمده است که شامل پرفعاليتي (‌پرتحرکي ) کمبود توجه و تمرکز,بروز اعمال تکانه اي (‌اعمال ناگهاني و غير قابل پيش بيني

مي باشد اين اختلال داراي سه نوع است در نوع اول کودک فقط مشکل در نگهداري توجه و تمرکز دارد در نوع دوم فقط پر تحرکي و بيش فعالي ديده

مي شود و بالاخره نوع ترکيبي که کودک هم پرتحرک بوده و هم مشکل توجه و تمرکز دارد اين اختلال در ۵٪ کودکان دبستاني و در پسرها سه تا پنج برابر شايع تر از دختران است و بيشتر در پسران اول خانواده ديده مي شود

معمولا اختلال از سه سالگي به بعد تشخيص داده مي شود کودکان مبتلا در دوره شيرخواري اغلب پرتحرک بوده و دست ها و پاهاي خود را زياد حرکت مي دهند کم خواب و کم غذا بوده زياد گريه مي کنند و عکس العمل نشان مي دهند

از نظر سبب شناسي عامل اصلي ناشناخته است اما فاکتورهاي متعدد ژنتيک ‍رشدي , صدمات مغزي , عوامل عصبي شيميايي  , فاکتورهاي عصبي فيزيولوژيکي و عوامل اجتماعي روانشناختي را موثر مي دانند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پنجم فروردین 1391ساعت 21:2  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  شنبه پنجم فروردین 1391ساعت 0:59  توسط حسین احمدی نیاز  | 


براي روز پدر يک کمربند مي خوام..
فروشنده:
چه جنسي باشه؟
پسر کوچولو:
..
..
..
..
..
..
..
..
فرقي نميکنه فقط دردش کم باشه...
 

+ نوشته شده در  جمعه چهارم فروردین 1391ساعت 0:41  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم فروردین 1391ساعت 19:46  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم فروردین 1391ساعت 19:43  توسط حسین احمدی نیاز  | 

شكوفه هاي زردآلو در اواخر اسفند سال 1387

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم فروردین 1391ساعت 19:39  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم فروردین 1391ساعت 19:38  توسط حسین احمدی نیاز  | 

بان كي مون ، دبير كل سازمان ملل در پيامي به مناسبت روز جهاني نوروز تاكيد كرد: پیام صلح در بطن نوروز قرار دارد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، متن اين پيام بدين شرح است:

امروز، به پشتوانه سه هزار سال تاریخ جهان و برای 300 میلیون انسان، نوروز مناطق و ملیت ها، مذاهب و زبان ها را برای سهیم شدن در تجدید حیات در اولین روز بهار متحد می کند. نوروز روزی است برای خانواده ها و دوستان، برای ضیافت خوراکی‌ها، برای رقص و آواز. روزی است برای جشن گرفتن ارزش احترام متقابل و آرزو برای سازگاری تمامی جوامع. نوروز لحظه پاکی و تولد مجدد و فرصتی برای تجدید آرزوها برای صلح و حسن نیت است. هر نوروز جلوه گاه تنوع جهان بوده و ارائه دهنده فرصتی برای تعمیق روابطی است که همگی ما را به یکدیگر مرتبط می سازد. به همین دلیل است که اخیرا نوروز به "فهرست نمایندگان میراث فرهنگی ناملموس بشریت یونسکو" اضافه گردیده است. در پی این تلاش، مجمع عمومی سازمان ملل متحد 21 مارس را روز جهانی نوروز اعلام نمود. در زمان تغییرات جهانی و ناپایداری، شامل بسیاری از مناطقی که نوروز در آن مکان ها جشن گرفته می شود، پیام صلح که در بطن این رسم قرار دارد به ویژه مهم است. افکار اینجانب همراه جوامعی است که نوروز را تحت شرایط دشوار گرامی می دارند. این تعطیلی یاد آور این است که در سرنوشت مشترکی سهیم هستیم و باید در راستای آینده ای بهتر برای همگان تلاش نماییم. اجازه دهید به نیروها برای جشن گرفتن تولد مجدد زندگی ملحق شویم و تعهد خود را برای ایجاد جامعه جهانی امن، عادلانه و سرشار از صلح بیان نماییم. این وعده نوروز و وظیفه ما در سراسر سال است .


+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم فروردین 1391ساعت 13:12  توسط حسین احمدی نیاز  | 

noroz 91 اس ام اس تبریک عید نوروز 91

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم فروردین 1391ساعت 13:5  توسط حسین احمدی نیاز  | 

38225907709353082904 والپیپر و پس زمینه نوروز 91

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم فروردین 1391ساعت 13:0  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم فروردین 1391ساعت 2:37  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم فروردین 1391ساعت 2:35  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم فروردین 1391ساعت 2:24  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم فروردین 1391ساعت 2:17  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم فروردین 1391ساعت 2:11  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم فروردین 1391ساعت 1:57  توسط حسین احمدی نیاز  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم فروردین 1391ساعت 1:27  توسط حسین احمدی نیاز  | 

خبرگزاری فارس: احمدی نژاد و موسوی به تاجیکستان می روند/افتتاح خانه ایران در تاجیکستان

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم فروردین 1391ساعت 0:30  توسط حسین احمدی نیاز  | 

تابناک : مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه خواجه‌نصير الدين طوسي گفت: اگر قوه قضائيه درباره پرونده كهريزك با جديت وارد ميدان مي‌شد اين ذهنيت براي مردم به وجود نمي‌آمد كه مرتضوي در اين انتصاب جايزه پرونده كهريزك را گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو مصطفي مستاجران در واكنش به انتصاب سعيد مرتضوي به عنوان رئيس صندوق تامين اجتماعي كشور گفت: بعد از اتفاقات كهريزك و عملكرد قوه قضائيه نسبت به برخورد با متهمان اصلي آن حواشي به وجود آمد كه سعيد مرتضوي نيز از اين حواشي دور نبود.
 
وي افزود: عملكرد قوه قضائيه در پرونده كهريزك موجب شد كه برخي مسئولان سوءاستفاده كرده و مرتضوي را در پست ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز قرار دهند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم فروردین 1391ساعت 0:22  توسط حسین احمدی نیاز  | 

ايلنا: سیدعلی صالحی اعتقاد دارد كه در مقام یک شاعر؛ هرگز از موقعیت جامعه و پیرامون خود غافل نبوده است. صالحی بر این باور است که شیوع صفحات مجازی شعر در زمانه‌ی ما نوعی تهدید برای موقعیت شعر به حساب می‌آید؛ چراکه هیچیک از این پایگاه‌ها تحت نظارت شاعران پرآوازه و تایید شده ازسوی جامعه‌ی شعر و مردم اداره نمی‌شوند. درباره مسائل روز ادبيات و شعر تازه‌ترين اظهارنظرات اين شاعر به اين شرح است: 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم فروردین 1391ساعت 0:14  توسط حسین احمدی نیاز  | 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پی پایان مهلت قانونی برای ابلاغ قانون الزام دولت به اجرای جزء (ب) بند (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور، این قانون را به جای رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم فروردین 1391ساعت 0:8  توسط حسین احمدی نیاز  |